Виж темата - Славянски племена

Славянски племена

Славянски племена

Мнениеот Eddie » 04 Май 2007 17:23

Абодрити (Ободрити) - славянски народ, близък на венедите, който е живял по южните брегове на Балтийско море (днес Североизточна Германия и Северозападна Полша) от началото на новата ера до около 1500 г., когато се е смесил с друг народ.
През периода 800 – 1200 г. ободритите водили войни с датските крале, които се стремели към надмощие в балтийския район. Ободритите били християнизирани от немски мисионери.
По време на управлението на хан Омуртаг (815–31) те обитават левия бряг на Дунав — около долното течение на река Тиса.
Абодритите са присъединени към българската държава след разгрома на Аварския хаганат. През 818 или 822 г. те се отделят от България и се присъединяват към Франкската империя на Луи Благочестиви.
Западна Померания е била населена с ободрити през Средновековието.

берзити
бетенци
браничевци
брежани
вагрити
вараби
варни
ваюнити
велегезити
велети
велетичи
винули
Висляни - славянско племе, живяло на територията на днешна Полша, по поречието на река Висла.

волини
вятичи
гаволяни
гевелди
глиняни
далеминци
доленчани
драговичи
драгувити
древляни
древяни
дулеби
Езерци - славянско племе, заселило се в VІ в. в Пелопонес. Езерците заедно с милингите са най-южните славянски племена.

жирмунти
кривичи
левбузи
леняни
лехи
Лужичи - Лужишките сърби (сорбите, лужичаните) са славянска общност, наброяваща около 100 000 души, които живеят в югоизточните части на източна Германия. Те са наследници на доста по-многобройните в миналото славяни, населявали районите на Дрезден, Лайпциг и Берлин през ранното средновековие. Лужичаните се делят на горнолужичани и долнолужичани, със съответни два отделни езика - горнолужишки и долнолужишки. Самите лужичани се наричат sorby, а езика си - sorbski. Преобладаващата религия на горнолужичаните е протестантството, а на по-многобройните долнолужичани - католицизъм.

лютичи
мазовяни
милинги
милчани
моравяни
моричани
плони
полабяни
полчани
поляни
поморяни
радимичи
рани
ререги
рети
ринхини
руяни
сагудати
севери
северяни
силезяни
словяни
слюбляни
смолинци
Смоляни - славянско пламе, населявало Средните и Западните Родопи. Смоляните са се заселили в земите си вероятно през VII-VIII век. През 837г., когато племето вдигнало бунт против централната византийска власт, в тяхна подкрепа българският хан Пресиян, съместно с наместника си кавхан Исбул, навлязъл в Родопите, преминал земите на смоляните и стигнал до град Филипи в Беломорието. При управлението на цар Симеон Велики смоляните окончателно станали част от българската народност.

спревани
струмяни
суселити
тиверци
тимочани
укряни
уличи
хижани
хървати
Последна промяна Eddie на 04 Май 2007 17:35, променена общо 1 път
Eddie

Re: Славянски племена

Мнениеот Атила » 27 Авг 2007 20:26

Eddie......Не знам от къде вземаш толкова информация за славяните.
Ако се поразровиш малко в БЪЛГАРСКАТА история ще разбереш че за славяните се появяват в нашата история по времето на комунизма.СССР-измислица също както и МАКЕДОНИЗМА.Пропаганда само и единствено против БЪЛГАРИЯ.
Виждал ли си "История Славянобългарска" затворена (предната корица)?????
Мисля че не си.Оригинала е "История Болгарская".....А целта на тази пропаганда е умаловажаването на ВЕЛИКАТА НИ ИСТОРИЯ . Знаеш ли че 90% от руснаците не знаят че кирилицата  е БЪЛГАРСКА азбука,която ние сме им дали? За това съществува Македония.  За това както сигурно знаеш БЪЛГАРИЯ е единствената държава в света която граничи  от всички страни със себеси. 
Атила

Мнениеот Eddie » 28 Авг 2007 10:13

Атила написа:Eddie......Не знам от къде вземаш толкова информация за славяните.

Ами чета из интернет  :)
Атила написа: Ако се поразровиш малко в БЪЛГАРСКАТА история ще разбереш че за славяните се появяват в нашата история по времето на комунизма.СССР-измислица също както и МАКЕДОНИЗМА.Пропаганда само и единствено против БЪЛГАРИЯ.

Че аз не твърдя никъде, че сме славяни, или нещо подобно. Това е един опит да се събере информация за славянските племена, в който всъщност няма нищо задкулисно.
Атила написа: Виждал ли си "История Славянобългарска" затворена (предната корица)?????
Мисля че не си.Оригинала е "История Болгарская".....

Не съм я виждал, прав си. Би ли качил една снимка на корицата, за да могат всички да разберат каква е истината?
Атила написа:А целта на тази пропаганда е умаловажаването на ВЕЛИКАТА НИ ИСТОРИЯ .

Ама приятелю, аз нищо не пропагандирам  ;D
Атила написа:Знаеш ли че 90% от руснаците не знаят че кирилицата  е БЪЛГАРСКА азбука,която ние сме им дали? За това съществува Македония.  За това както сигурно знаеш БЪЛГАРИЯ е единствената държава в света която граничи  от всички страни със себеси. 

Ами знам и не ми харесва. Не съм почитател и на БЮРМ, или по-точно на тяхното негативно отношение към България.
Eddie

Мнениеот Атила » 05 Яну 2008 15:24

Не съм я виждал, прав си. Би ли качил една снимка на корицата, за да могат всички да разберат каква е истината?

Eddie: Ако можех бих ти качил снимка на корицата но такава няма.
        Аз ще ти дам малко статистика за да си направиш сам извод.

Брои на повторение на следните ДУМИ:

БЪЛГАРСКИ--130 пъти
БЪЛГАРСКО--6 пъти
БЪЛГАРСКА--7 пъти
БЪЛГАРИ----30 пъти
БЪЛГАРИТЕ--118 пъти  Общо--291повторения
СЛАВЯНСКИ--24 пъти
СЛАВЯНИ----5 ---- СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА--2 пъти (Само като заглавия)  Общо-31повторения
ГЪРЦИТЕ----85 пъти

Гърците се споменават почти 3пъти повече от СЛАВЯНИТЕ.Излиза че тази история е по-скоро Българогръцка а не СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА.Но нали бяхме в един лагир със СССР........
Атила

Мнениеот tyrsa4a » 29 Май 2009 13:50

Съгласен съм с Атила.
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот Avitohol » 29 Май 2009 16:30

tyrsa4a написа: Съгласен съм с Атила.

За кое по - точно?